Gulyás György Szakkollégium

A Zeneművészeti Kar kiemelkedő képességű hallgatói számára lehetőséget biztosít az együttlakó bázissal rendelkező hallgatói közösségnek saját szakterületén való elmélyülésre, hazai és nemzetközi versenyekre való felkészülésre, az OTDK Művészeti és Művészettudományi Szekciójában való részvételre, előadó-művészeti és tudományos tevékenységi területen.

Az egyéni képzés során a hallgatók témavezetőik irányításával saját, személyre szabott gyakorlási, előadói programot kapnak, mely a tanulmányi kötelezettségeken túli gyakorlási, fellépési, repertoárbővítési feladatokat tartalmazza, ezen kívül foglalkozik a hazai és nemzetközi mesterkurzusokra, versenyekre, zenekarok próbajátékaira való felkészítéssel.

A szakkollégiumi közösség éves programot állít össze a zenei képzés olyan szegmenseit érintve, amely pótolja a hiányzó ismereteket; mesterkurzusokat szervez és hirdet, valamint küldetésének érzi a felnövekvő generációk megismertetését a zenével, hangszerismertetők tartásával. Óvodások és sajátos nevelési igényű oktatási intézmények tanulói számára ismeretterjesztő zenei foglalkozásokat iktat be éves programjába, valamint közösségi, szakmai kirándulásokat szervez jelentős művészeti, zenei helyszínekre.

• Telefonszám: +36 52 411 226

Tovább a weblapra