QS World University Rankings by Subject

A Debreceni Egyetem képzéseit 2019-ben a QS egy tágabban értelmezett tematikus listáján (élettudományi és orvosi képzés) és három specifikus témákra vonatkozó listáján (mezőgazdasági képzések, orvosi képzések, biológia) is a legjobb ötszáz között találjuk.

Az élettudományi és orvosi képzési terület (Broad subject area – Life sciences & Medicine) rangsorára három magyarországi egyetem került fel. A Debreceni Egyetemet a 451-500. helyre rangsorolták, a Semmelweis Egyetem a 308., a Szegedi Tudományegyetem pedig szintén a 451-500. helyen végzett.

Rangsor
Egyetem (Modern nyelvtudományi képzések)
University of Oxford
308.
Semmelweis Egyetem
Magyarország

mezőgazdasági képzések (Specific subject – Agriculture & Forestry) rangsorán két magyarországi egyetemet találunk. A gödöllői Szent István Egyetem a 201-250. helyen, a Debreceni Egyetem pedig a 251-300. helyen végzett

Egyetem
Wageningen University
Hollandia
University of California, Davis
Swedish University of Agricultural Sciences
Svédország
201-250.
Szent István Egyetem
251-300.
Magyarország

Az orvosi képzések (Specific subject – Medicine) rangsorára négy magyarországi egyetem került fel, közülük a Debreceni Egyetemet a 301-350. helyen találjuk, melyet egyedül a Semmelweis Egyetem előz meg (201-250. hely). A Szegedi Tudományegyetem a 301-350. a Pécsi Tudományegyetem pedig a 351-400. kategóriában található.

Rangsor
Egyetem (Modern nyelvtudományi képzések)
University of Oxford
201-250.
Semmelweis Egyetem
301-350.
301-350.
351-400 Pécsi Tudományegyetem Magyarország

biológia képzések (Specific subject – Biological Sciences) listáján 2019-ben három magyar egyetem szerepel. A Debreceni Egyetemet és az Eötvös Lóránt Tudományegyetemet a 401-450. helyre rangsorolták, a Szegedi Tudományegyetem pedig a 451-500. kategóriába került.

Egyetem (Biológia)
2.
Massachusetts Institute of Technology (MIT)
401-450.