Bán Imre Kultúratudományi Szakkollégium

A Bán Imre Kultúratudományi Szakkollégium a Debreceni Egyetem tehetséggondozó tevékenységének egyik műhelye, s mint ilyen - az Egyetem többi szakkollégiumával együtt - törekszik az Egyetem átfogó tehetséggondozó programjának megvalósítására.

A szakkollégium elsődleges célja, hogy a hallgatók számára lehetőséget biztosítson olyan tudományos ismeretek elmélyítésében, és kiegészítésében, melyek interdiszciplinárisan rokoníthatók valamely kultúratudományos területtel. Feladatának tekinti, hogy tagjainak kultúratudományi jártasságát a DE oktatói és meghívott előadók segítségével szervezett keretek között fejlessze. A tagjainak elméleti tudását tutoriális rendszerben végzett egyéni kutatómunka segítségével kívánja elősegíteni.

Frissítés dátuma: 2017.12.11.