Szülőföldi képzések

A külhoni magyar nyelvű felsőoktatás fejlesztése érdekében a külhoni székhelyen kívüli képzéseink elindultak 2017 szeptemberétől. Ezen magyar oktatási nyelvű képzések kiemelt jelentőséggel bírnak, és hiánypótló funkcióval rendelkeznek.

Intézményünk elkötelezett a külhoni magyar nyelvű felsőoktatás ügye mellett és annak érdekében, hogy a határon túli magyarok számára szülőföldjükön is elérhető legyen a magyar nyelvű képzések minél szélesebb kínálata. Az ápolás és betegellátás alapszak ápoló szakiránya, a szociálpedagógia alapszak, a gazdaságinformatikus alapszak és a mérnökinformatikus alapszak indítási határozatával rendelkezünk Beregszászon, Ukrajnában a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolával együttműködve.

Frissítés dátuma: 2018.12.03.