Szülőföldi képzések

A külhoni magyar nyelvű felsőoktatás fejlesztése érdekében a magyarországi felsőoktatási intézmények külhoni székhelyen kívüli képzéseinek indítása várható 2017 szeptemberétől. Ezen magyar oktatási nyelvű képzések kiemelt jelentőséggel bírnak, és hiánypótló funkcióval rendelkeznek.

Intézményünk elkötelezett a külhoni magyar nyelvű felsőoktatás ügye mellett és annak érdekében, hogy a határon túli magyarok számára szülőföldjükön is elérhető legyen a magyar nyelvű képzések minél szélesebb kínálata az ápolás és betegellátás alapszakunk ápoló szakirányán, a szociálpedagógia alapszakon, a gazdaságinformatikus alapszakon és a mérnökinformatikus alapszakon képzések indítását tervezzük Beregszászon, Ukrajnában a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolával együttműködve.

Frissítés dátuma: 2017.12.07.