Határon túli kihelyezett képzések

Európai és nemzetközi üzleti jog mesterképzési szak Kolozsváron

• Az Állam- és Jogtudományi Kar Kolozsvárott (Erdély, Románia) székhelyen kívüli, angol oktatási nyelvű európai és nemzetközi üzleti jogi mesterképzést hirdetett levelező tagozaton először 2015-ben. A kolozsvári székhelyen kívüli képzés a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem befogadásával indult el, így közvetlenül segíti az intézmény képzési kínálatának növelését, ezzel hozzájárulva az erdélyi magyar felsőoktatási intézmény megerősítéséhez.

Mezőgazdasági mérnök alap

• A Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar Nagyváradon (Erdély, Románia) székhelyen kívüli, magyar oktatási nyelvű mezőgazdasági mérnök alapképzést indított levelező tagozaton a Partiumi Keresztény Egyetemen. A képzés 2006 óta sikeresen működik, melyen minden évben újabb 40 fő állami ösztöndíjas hallgató kezdi meg tanulmányait.

Frissítés dátuma: 2017.12.07.