Szakkollégiumok

A Debreceni Egyetemen számos szakkollégium működik, melyek mindegyike kiemelkedően fontosnak tartja a tehetséges hallgatók tanulmányainak és szakiránynak megfelelő tudományos munkájának segítését. Egyes szakkollégiumok adott kar hallgatóinak szólnak, míg másoknak a Debreceni Egyetem bármely diákja a tagja lehet.

A szakkollégiumok igyekeznek lehetőséget biztosítani a többi szakkollégium tagjai számára, hogy egymás programjain részt vegyenek, valamint közös szakmai és közéleti programokat is szerveznek.

A sikeres tehetséggondozás, a magas szakmai színvonal megőrzése és a széleskörű együttműködés jegyében a szakkollégiumok vezetői rendszeresen üléseznek, és vitatják meg a felmerülő kérdéseket.

A szakkollégiumok programjai és célkitűzései bár alapelveiben megegyeznek, mégis rendkívül színes palettáját képezik az egyetemi tehetséggondozásnak.

Szakkollégiumok

Frissítés dátuma: 2017.09.19.